Uzależnienia

Bez wahania można powiedzieć, że uzależnienia są plagą XXI wieku. By uzmysłowić sobie skalę problemu wystarczy, abyś na chwilkę zamknął oczy i pomyślał o konkretnych osobach – znajomych oraz przyjaciołach z Twojego otoczenia.

Ile osób naliczyłeś?

Jesteś zdziwiony faktem, że te osoby piastują wysokie stanowiska i spełniają się zawodowo?

Być może jesteś przekonany, że choroby takie jak alkoholizm, seksoholizm lub narkomania dotykają wyłącznie ludzi wywodzących się z tak zwanych nizin społecznych?

Jeżeli tak myślisz, jesteś w błędzie. Uzależnienia to demokratyczna choroba, na którą zapadają osoby niezależnie od klasy, warstwy i grupy społecznej. Dlatego nie czekaj, a na pewno nie wstydź się i skorzystaj z oferty pomocy. Zastanów się, czy gdy Ciebie lub kogoś z Twoich najbliższych dopada grypa zwlekasz z podjęciem decyzji o leczeniu?

Pamiętaj, że nieleczona choroba może wyniszczyć życie uzależnionego i jego rodziny, a nawet doprowadzić do śmierci.

Jeśli uzależnienie dotknęło kogoś z Twojej rodziny lub Ty sam w głębi serca wiesz, że nie ma już na co czekać, rozważ konsultację z specjalistą terapii uzależnień. Uzyskanie zdrowia może stać się dla Ciebie wyzwaniem, a Twoje życie nie musi oznaczać ciągłego lęku przed wypiciem/braniem.