Grupa terapeutyczna dla osób z trudnym dzieciństwem TRWA NABÓR!

Uwaga! Poniższy tekst napisany jest w rodzaju żeńskim, bo kobiety częściej szukają pomocy psychoterapeutycznej i pewnie głównie one będą to czytać. Panów zapraszamy tak samo serdecznie, gdyż jesteśmy przekonani, że problem dotyczy ich w takim samym stopniu.

 

Jeśli w dzieciństwie czułaś się zdana sama na siebie, momentami przerażająco samotna, bez pomocy i oparcia bardzo prawdopodobne, że czujesz tak także jako osoba dorosła. Bardzo pragniesz bliskości, ale jednocześnie trzymasz się z boku. Albo zakochujesz się w osobach, z którymi nie da się być blisko. Albo odrzucasz innych, bojąc się, że to oni odrzucą Ciebie. Albo gdy tylko ktoś się do Ciebie zbliży, czujesz się osaczona i uciekasz. Albo będąc w relacji w ogóle nie wyrażasz swoich potrzeb, robisz wszystko dla kogoś, a potem czujesz się straszliwie zawiedziona, że ktoś się nie domyślił, że Ty tez chcesz, by o Ciebie zadbano. Albo masz męża, dzieci, ale i tak masz poczucie, że jesteś sama. Albo wydaje Ci się, że w ogóle nikogo nie potrzebujesz, tylko nie wiadomo czemu jak zbliża się weekend, czujesz się beznadziejnie i chce Ci się płakać.

 

Jeśli w dzieciństwie musiałaś być hiper odpowiedzialna i zaradna, bardzo prawdopodobne, że jako osoba dorosła musisz mieć na wszystko plan, martwisz się o drobiazgi, trudno Ci odpoczywać i cieszyć się spontanicznością. Dążysz do tego, żeby wszystko kontrolować i nawet Ci się to udaje, ale są obszary Twojego życia, w których czujesz się totalnie bezradna i nie możesz się z tym pogodzić.

 

Jeśli Twój tata był alkoholikiem, alkohol był dla niego najważniejszy. A przecież to Ty chciałaś być najważniejsza. I ciągle szukasz kogoś, dla kogo taka będziesz. I ciągle to się nie udaje…Albo wydaje się, że się udało, jesteś w euforii, a potem przychodzi wielkie rozczarowanie, rozpacz i wściekłość.

 

Jeśli Twoja mama miała depresję, albo była ofiarą przemocy, możesz jej nienawidzieć za jej bezradność, a jednocześnie czuć się z tego powodu straszliwie winną…

 

I tak dalej...i tak dalej... Dzieciństwo wprawdzie minęło, ale pewne stany emocjonalne pozostały i odtwarzają się w obecnych relacjach.

 

Trudne dzieciństwo może (oczywiście nie musi) stać się bagażem, z którym człowiek radzi sobie całe życie, często w poczuciu osamotnienia i wstydu. W grupie terapeutycznej spotkasz ludzi, którzy doświadczyli podobnych problemów w przeszłości i którzy obecnie również mają poczucie, że coś jest nie tak, że coś trzeba naprawić, zmienić. W bezpiecznej atmosferze możesz przyjrzeć się swoim reakcjom, uczuciom, myślom. Grupa potrafi dać mnóstwo wsparcia, ale też uświadomić, jak sami przyczyniamy się do swoich trudności. Terapia grupowa daje szansę na uwolnienie się od problemów dzieciństwa i bardziej satysfakcjonujące życie.

 

Terapia grupowa dla osób z trudnym dzieciństwem trwa 12 miesięcy, spotkania odbywają się raz w tygodniu przez 2 godziny, są prowadzone przez dwóch psychoterapeutów Agnieszkę Narkiewicz-Nowak i Marcina Bąka. Grupa liczy maksymalnie 12 osób i jest grupą zamkniętą (skład ustalamy na początku i nikt nowy nie dochodzi). Każda spotkanie kosztuje 100 zł.

 

Obecnie trwa nabór do grupy. Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany uczestnictwem umów się na konsultację z Agnieszką Narkiewicz-Nowak – psychoterapeutka zdiagnozuje problem i określi, czy ta forma pomocy jest odpowiednia dla Ciebie (koszt 100 zł).

 

Zapraszamy serdecznie!